Prosinec - Cesmína, stříbro Ag925/1000, gravírované

"Když barvy a vůně se slily v tvar, vznikla z toho květina." - Otto František Babler

Každý měsíc má svou rostlinu. Narodili jste se v měsíci listopadu? Gratuluju! Vaše rostlina je cesmína. Podívejte se níže, jestli s ní souzníte, nebo vám padne do oka spíše jiná :)

Především v Anglii je cesmína symbolem vánočního období (tak, jako u nás jmelí). Tato rostlina má bohatou historii a byla důležitá jak pro staré Římany, tak pro pohany. Římané si její větvičky připínali na oděv, aby odehnali zlo. Podle pohanů letěl malý ptáček s větvičkou cesmíny v zobáčku ke slunci, aby lidem na zem přinesl oheň. Za tento čin zaplatil popálením náprsenky - od té doby mu říkáme červenka. Podle Keltů byla cesmína ochranou rostlinou odpuzující zlé duchy a čarodějnice, podle křesťanů zase symbolizují její ostnaté listy Kristovu trnovou korunu a její bobule zase krůpěje krve. Na jedné straně vyzařuje sílu a odolnost, na druhé půvab a krásu. 

Materiál: Stříbro A925/1000, gravírované autorským obrázkem Terezy Jačiskové <3

Každý náramek je připraven na základě zaplacené objednávky. Velikost náramků je univerzální pro dámy a univerzální pro pány. Objednáváte náramek pro širší/užší ruku? Napište tuto informaci do poznámky :)

Zvolte si variantu:

299,00 Kč